Regesta S.A.

Firma REGESTA Spółka Akcyjna świadczy profesjonalne usługi z zakresu transportu samochodowego towarów oraz spedycji krajowej i międzynarodowej.

Specjalizują się w transportach naczepami typu coil-mulda.

Dużą część swoich Klientów stanowią firmy produkcyjne i handlowe branży budowlanej i stalowej.

Wysoka jakość świadczonych przez firmę usług znalazły także uznanie wśród przedsiębiorstw branży motoryzacyjnej, dla których realizują regularne transporty materiałów i półproduktów.

Firma zajmuje się także sprzedażą hurtową i detaliczną paliw płynnych. Klientom detalicznym i instytucjonalnym oferują etyliny, olej napędowy, olej opałowy do systemów grzewczych, niezmiennie wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach.

Firma REGESTA Spółka Akcyjna powstała w czerwcu 1995r. jako dwuosobowa spółka cywilna, działająca na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej miasta i gminy Pińczów.

Początkowo działalność polegała na świadczeniu usług transportowych dla firmy NIDA Gips Sp. z o.o. W 1996r. pozyskane zostały pierwsze koncesje na wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego. Rok później działalność została rozszerzona o sprzedaż detaliczą paliw płynnych (stacja benzynowa w Pińczowie).

W marcu 2001r. spółka cywilna została przekształcona w spółkę prawa handlowego – spółkę jawną.

W tym samym roku wykupiony został w Pińczowie przy ul. 3-go Maja 40 (dotychczas dzierżawiony) teren o powierzchni 0,9 ha wraz z budynkami magazynowymi i biurowymi oraz stacją paliw.

W maju 2003r. zakupiona zostala kolejna nieruchomość w Pinczowie przy ul. Nowowiejskiej 52a, o powierzchni 1,55 ha, utwardzona i zabudowana budynkami magazynowymi o łącznej powierzchni niemal 2000m2. Inwestycja miała na celu rozszerzenie dotychczasowej działalności o usługi magazynowo-logistyczne.

Na tej nieruchomości zlokalizowana jest obecnie nasza baza transportowa, biuro spedycji oraz zaplecze techniczne (w tym warsztat samochodowy) niezbędne do utrzymania ruchu naszego taboru.

W styczniu 2008r. rozpoczął działalność oddział firmy w Tychach. Biuro spedycji znajduje się na ul. Fabrycznej 2.

Prężny rozwój firmy spowodował uruchomienie  kolejnych biur spedycji: w czerwcu 2008r. we Wrocławiu, we wrześniu tego samego roku w Miastku a w styczniu 2009r. w Tarnowie.

W styczniu 2010r. nastąpiło przekształcenie dotychczasowej formy działalności firmy ze spółki osobowej na spółkę kapitałową (Spółka Akcyjna).

Swoim Klientom oferują także usługi z zakresu magazynowania wraz z kompleksową obsługą logistyczną, stosownie do ich potrzeb.

REGESTA Spółka Akcyjna dysponuje zespołem doświadczonych pracowników oraz nowoczesnym, spełniającym międzynarodowe standardy taborem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *