ROHLIG SUUS Logistics SA

ROHLIG SUUS Logistics SA -założona w 1989 roku, w 1990 rozpoczęła działalność operacyjną. Zajmuje się szeroko pojętym zarządzaniem logistyką i transportem. Realizuje procesy logistyczne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy oraz infrastrukturę magazynową.Od 2006 roku jedynym właścicielem firmy jest polski przedsiębiorca Tadeusz Chmielewski. Obecnie kluczowym produktem firmy jest fracht drogowy i magazynowanie. W zakresie frachtu morskiego i lotniczego firma współpracuje ściśle z międzynarodową grupą Röhlig & Co.

W Polsce ROHLIG SUUS Logistics zatrudnia ponad 800 pracowników (2011).W latach 2003-2010 roczny wzrost przychodów ROHLIG SUUS Logistics wynosił powyżej 30%, podobnie liczba zleceń rosła w tym okresie średnio o 30-40% rok do roku.

Fracht morski i lotniczy firma realizuje w strategicznym partnerstwie z międzynarodową grupą Röhlig & Co. obecną na całym świecie. Paletę usług globalnych dopełnia fracht intermodalny i kolejowy, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków wschodnich.

Usługi magazynowe w ramach produktu logistyki kontraktowej realizują w centrach logistycznych o powierzchni ponad 130 000 m², wyposażonych w zaawansowane technologie i proekologiczne rozwiązania. Jednocześnie zwiększając możliwości operacyjne sieci oddziałów i centrów logistycznych, m.in. poprzez uruchamianie nowych lokalizacji i realizację kluczowych inwestycji w obszarze nieruchomości w całej Polsce.