ROHLIG SUUS Logistics SA

ROHLIG SUUS Logistics SA -założona w 1989 roku, w 1990 rozpoczęła działalność operacyjną. Zajmuje się szeroko pojętym zarządzaniem logistyką i transportem. Realizuje procesy logistyczne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy oraz infrastrukturę magazynową.Od 2006 roku jedynym właścicielem firmy jest polski przedsiębiorca Tadeusz Chmielewski. Obecnie kluczowym produktem firmy jest fracht drogowy i magazynowanie. W zakresie frachtu morskiego i lotniczego firma współpracuje ściśle z międzynarodową grupą Röhlig & Co.

W Polsce ROHLIG SUUS Logistics zatrudnia ponad 800 pracowników (2011).W latach 2003-2010 roczny wzrost przychodów ROHLIG SUUS Logistics wynosił powyżej 30%, podobnie liczba zleceń rosła w tym okresie średnio o 30-40% rok do roku.

Fracht morski i lotniczy firma realizuje w strategicznym partnerstwie z międzynarodową grupą Röhlig & Co. obecną na całym świecie. Paletę usług globalnych dopełnia fracht intermodalny i kolejowy, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków wschodnich.

Usługi magazynowe w ramach produktu logistyki kontraktowej realizują w centrach logistycznych o powierzchni ponad 130 000 m², wyposażonych w zaawansowane technologie i proekologiczne rozwiązania. Jednocześnie zwiększając możliwości operacyjne sieci oddziałów i centrów logistycznych, m.in. poprzez uruchamianie nowych lokalizacji i realizację kluczowych inwestycji w obszarze nieruchomości w całej Polsce.

5 Comments

  1. Zbycho

    Chłopaki na magazynie to równi goście. Atmosfera jest w porządku. Na początku, jak zaczynałem, trudno było się oswoić z nowym środowiskiem, ale szybko się polubiliśmy i stworzyliśmy naprawdę zgrany zespół. Nie mam na co narzekać.

  2. Rychu

    Kilka dni temu byłem na rozmowie rekrutacyjnej w Rohlig Suus. Jak ją oceniam? Wręcz śpiewająco. Dlaczego? Na początku się zestresowałem, ale to był tylko moment. Pani, która ze mną rozmawiała, starała się wprowadzić bardzo przyjazną atmosferę, dlatego też po chwili rozluźniłem się odrobinę i mogłem działać. Przed chwilą do mnie zadzwonili – są chętni, aby podjąć ze mną współpracę. Po tym poziomie, który zobaczyłem na rozmowie, już nie mogę doczekać się pierwszego dnia.

  3. Osiol

    Chłopaki na magazynie, niezależnie od zmian są fantastyczni. Tworzymy zgraną grupę, która działa szybko – tu trzeba tak pracować, bo cały czas coś się dzieje, ale to dobrze. Adrenalina oczywiście ta pozytywna na najwyższym poziomie, dlatego też nie mam na co narzekać. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *